Košík
Пивні келихи

Як келих впливає на пиво?

Впевнені, що кожен любитель пива хоча б раз в житті помічав, що смак його улюбленого напою не завжди однаковий, якщо використовували різні келихи. І на те є свої причини. Келих до пива потрібно вміти вибирати точно так же, як і закуски, якщо ви розраховуєте отримати максимум смаку та аромату від того пивного сорту, що обрали.

Перше, з чим потрібно розібратися – це аромат. Ні для кого не секрет, що вина подають в спеціальних келихах по причині того, що різні аромати по різному себе показують. З пивом ситуація не змінюється. Запах хмільного напою залежить від легких речовин, що складаються з хмелевих масел, фруктових ефірів, спецій тощо. Найбільш яскраво виражений аромат мають ті сорти пива, піна яких є більш щільною. По причині того, що різні сорти мають різну піну, келихи потрібно обирати з увагою до цього аспекту.

Пивні келихи

Різноманіття сортів пива дійсно вражає. Але не менше вражає і те, скільки існує спеціальних келихів для їх пиття. Основними необхідно вважати:

  • Фужер. Так склалося, що доволі значна кількість пивних напоїв за традиціями свого вживання дуже нагадують шампанське. Витягнута форма фужеру не лише зберігає оригінальні аромати пива, але й дозволяє спостерігати за бульбашками, що піднімаються з дна.
  • Пивний кубок. Кубки бувають як на довгій ніжці, так і більш масивні варіанти, для яких виготовляються скульптуро подібні ніжки. Навіть келих може бути мистецтвом, як виявляється. Доволі часто дно кубка має грані, що допомагає зберегти вуглекислий газ більш довго та подовжити життя піни. Кубки чудово підходять для того, щоб робити великі ковтки.
  • Пивна кружка. Може використовуватися як з кришкою, так і без неї. Кришка з’явилася ще в часи Середньовіччя, коли існувала необхідність захисту напою від комах. З неї легко пити завдяки широкому горлечку та міцній ручці.
  • Келих для світлого пива. Являє собою високий та вузький келих, схожий на рупор. В більшості випадків вміщає не більше 0.36 л напою. Чудово підходить для підтримки піни світлих сортів, сприяє створенню ідеальної кольорової гамми.
  • Великий келих (Пінта). Має майже циліндричну форму з невеликим звуженням донизу. Розрізняють два варіанти: на 0.5 та 0.6 л. Келихи прості у виготовленні та чудово підходять для того, що розкрити весь букет ароматів хмелю та солоду.
  • Вузький келих. Є традиційним німецьким келихом завдяки тому, що чудово зберігає концентрацію легких речовин. Легко тримати у руці та легко насолоджуватися кольором напою.
  • Винний фужер. Ідеальний варіант для бельгійського елю. Залишає багато місця для піни та неперевершеного аромату цього напою.

Як бачимо, обрати дійсно є з чого. Звичайно, традиції пиття тих чи інших напоїв з використанням спеціальних келихів неможна відмінити. Однак ніхто не забороняє підібрати для себе найкращий варіант. Улюблений напій від «Опілля» та правильний келих точно допоможуть вам чудово провести вечір.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Doručení za hodinu

Vlastní vyzvednutí na prodejně

Volný, uvolnit

Zajištění kvality

100 % skutečné živé pivo

cs_CZČeština