Kosz
темне пиво

Як правильно пити темне пиво – з якими закусками?

Коли мова йде про підбір закуски до пиво, частіше за все згадується саме вино. До пива ми звикли купувати рибу, солоні горіхи та картопляні чіпси. Однак вибір може бути набагато більшим, і ми з вами у цьому зараз переконаємося.

Важливість їжі в контексті пивного застілля було закладено ще у часи середньовіччя, коли саме цей напій був більш безпечним, ніж неочищена вода. Традиції підбору закуски до пива з часом змінювалися та вдосконалювалися. Особливо це стосується темних сортів.

Закуски до темного пива потрібно підбирати в залежності від того, як смак їжі доповнює або протиставляється смаку напою. У цьому випадку ми маємо лише два варіанти:

  • Смак темне пива посилює смак закуски. Тобто до гострого чудово підійде гірке, до шоколадного смаку – перчене.
  • Смак пива повністю протиставляється обраній їжі. Мається на увазі, що вибір солодкого до гіркого пива – це непогана ідея, яка не просто має право на існування, а активно застосовується пивними сомельє по всьому світу.

Підбирати закуску до темного пива набагато простіше, ніж до того ж вина, але і в цьому випадку не слід бути легковажним.

Темне пиво Що все ж таки обрати?

Якщо ви вирішуєте, яка закуска підходить до темних сортів пива, то відповідь – це м’ясні страви. Найкраще до пива смакує саме в’ялена конина, яка вже встигла отримати певну популярність як смачна, хоча й доволі калорійна закуска.

Звертайте увагу і на те, який саме сорт темного пива ви обрали. До стаута, наприклад, чудово підійдуть шоколадні десерти або навіть кава. І це повністю підходить під перше правило вибору: смак пива доповнює смак закуски, так як стаут отримують за допомогою прожареного ячменю, що надає пиву трохи кремовий смак.

Хоча особливо не потрібно зациклюватися на солодкому, важливість та чудові смакові якості барбекю або курчатини ще ніхто не відміняв.

Ідеальною закускою до пива, як до темного, так і світлого, є сир. Середньовічні бельгійські монастирі заробляли гарні гроші на такому поєднанні. Тому гарантія сиру, як чудової закуски, підтверджена віками. При виборі сиру також керуємося основними правилами: м’який смак сиру Фета або гострі нотки Рокфору – вибір за вами. Якщо все ще не знаєте, що обрати, то швейцарський сир є найбільш надійним варіантом.

Універсальна порада

Темне пиво і закуски не слід розглядати, як складну проблему. Важливо зазначити, що кожний сорт пива має свою історію і країну походження. Тому пиво, яке ви обрали, слід пити з національною кухнею країни, з якої воно походить. Темне пиво взагалі гарно спрацьовує з німецькою кухнею, сосисками або шніцелем. Лише не морочте собі голову з бельгійськими сортами – вони підходять взагалі до всього.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dostawa w godzinę

Odbiór osobisty ze sklepu

Bezpłatny

Zapewnienie jakości

100 % Prawdziwe piwo na żywo

pl_PLPolski