Kosz
Пивна піна

Пивна піна

Пивна піна – не просто пишна біла шапка з бульбашок, неодмінний атрибут пива. Усі завзяті любителі хмільного напою діляться на два табори. Одні з ентузіазмом нахвалюють піну і вважають її ознакою якості. Інші несхвально кривляться, мовляв, дуже незручно пити, і використовують всілякі хитрощі, намагаючись отримати якомога менше піни при наповненні келиха. Що ж собою являє піна і про що каже її наявність?

Про що розповість піна?

Піна – це бульбашки вуглекислого газу в оболонці з білків солоду, кислот хмелю і пектину. Саме ці речовини пов’язують бульбашки один з одним і надають піні міцність. Знавці можуть багато розповісти про напій, кинувши лише побіжний погляд на кухоль з пивом. У натурального напою піна стійка, щільна. Виняток – деякі сорту елю і портеру, а також японське ноу-хау – пиво без ячмінного білка LTP1, відповідального за піноутворення.

Нормальна висота «пивної корони» – не менше 4 см. У цьому випадку можна говорити про гарний напій. Але не потрібно занадто суворо ставитися саме до цього критерію. Пиво може бути просто дуже акуратно налито. У той же час високою шапки можна домогтися, просто збовтавши напій ложкою в бокалі.

Набагато важливіше сам зовнішній вигляд піни. Вона повинна бути кипенно білої, без розлучень. Рідка, напівпрозора піна – свідоцтво неякісних інгредієнтів або не першої свіжості пива.

«Правильна» піна осідає не відразу, а дуже плавно і повільно. Еталоном вважається так зване Брюссельське мереживо – піна, яка залишається в келиху навіть після того, як випитий весь бурштиновий напій. Мереживо з Брюсселя притаманне не тільки елітним сортам. Воно ще й є мірилом чистоти келиха. Жир і масла є піногасниками.

Піна і смак пива

Зовнішній вигляд пухирців, безумовно, заслуговує на увагу. Однак не варто забувати, що ми п’ємо пиво заради його чудового смаку і аромату. І піна вносить свій внесок в це сприйняття.

Піна надає пиву те, що дегустатори називають «трійчастим відчуттям». це передається через трійчастий нерв відчуття консистенції, текстури. Цей смаковий ефект ми відчуваємо фізично. Кремовість і легкість пінної шапки здатні змінити відтінки смаку, надавши напою велику м’якість.

Разом з піною на поверхню потрапляє більше ароматичних з’єднань, що дозволяє сповна насолодитися широкою гамою запахів.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dostawa w godzinę

Odbiór osobisty ze sklepu

Bezpłatny

Zapewnienie jakości

100 % Prawdziwe piwo na żywo

pl_PLPolski