Kosz
Американський ель

Що являє собою американський ель (American Pale Ale)?

Американський ель (American pale Ale) не є класичним напоєм зі світу пивоваріння, адже з’явився він лише в 60-х роках минулого століття. Однак те, що даний напій є дуже молодим, ніяк не впливає на його смакові якості, адже він вже встиг заслужити довіру та прихильність любителів пива по всьому світу.

Першочергово американський ель (American pale Ale)  був різновидом більш традиційних варіантів, лише з використанням місцевих компонентів, що значно допомагало пивоварам Західного Побережжя економити на виготовленні свого напою.

Види американського елю

Американським елем не можна назвати один конкретний напій, адже існує три види цього пива:

  • Американський блідий ель (blady ale). Вперше був зварений у 1965-му році. У той період такої назви навіть не існувало, однак існував британський напій подібного смаку (IPA). Американський ель відрізнявся власним «місцевим» хмелем та підвищеною карбонізацією. Після того, як в пивну моду прийшло поняття крафтового варіння, американським елем почали називати будь-який пивний напій верхового бродіння з використанням видів хмелю, що зростали на території США. Загалом сучасний варіант APA відрізняється від інших представників пива пряним смаком та світлим кольором.
  • Американський янтарний ель (Amber Ale). Також називають червоним пивом. Сорт з’явився ще в середині 19-го століття в Ірландії, однак в Штатах отримав особливу популярність лише в 1956-му році. Відрізняється яскравим карамельним смаком та свіжим ароматом. Присутня легка гірчинка від хмелю.
  • Американський Браун ель (Brown Ale). Усе пиво, яке варили з обжареного солоду, набувало коричневого кольору. Отримати новий сорт пива змогли лише за рахунок додавання американського хмелю, що надало напою неповторний карамельно-шоколадний смак з легкою гіркотою, що присутня в після смаку.

Звичайно, що про смаки не сперечаються. Але світ пивоваріння настільки складний, мінливий та цікавий, що новий смак змогли отримати лише за рахунок додання іншого хмелю. Усім поціновувачам piwny рекомендуємо скуштувати американський та традиційний варіант даного напою, аби відкрити для себе нові грані та відтінки пивного задоволення.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dostawa w godzinę

Odbiór osobisty ze sklepu

Bezpłatny

Zapewnienie jakości

100 % Prawdziwe piwo na żywo

pl_PLPolski