Nealkoholické nápoje

Безалкогольний Напій Лимонад, Живий Квас

Лимонад

Історія лимонаду налічує багато сотень років і багата багатьма цікавими фактами. Так, наприклад, цей прохолодний напій був придуманий французами і з’явився спочатку як помилка виночерпия, переплутав вино з соком. Невдалий слуга, щоб уникнути покарання, додав в лимонний сік мінеральну воду, і тим самим створив ноу-хау серед напоїв часів Людовика I. Правителю припав до смаку незвичайний ігристий напій, і з тих пір лимонад стали називати «королівським напоєм».

Спочатку лимонад робився тільки з лимонного соку і лимонної настойки або лимонної кислоти, але з часом виробники стали експериментувати і додавати кавун, м’яту, імбир і багато інші спеції. В СРСР напій, приготований з настоянки лимона і яблучного соку, став популярним, через свого освіжаючого смаку і можливості недорого купити лимонад в будь-якому автоматі газованої води. Багато що змінилося з часів СРСР, однак і сучасне суспільство неможливо уявити без лимонаду на прилавках магазинів, тільки тепер він продається у більш практичних кегах.

Україна, як і багато інших країн, активно підтримує модні віяння про здоровий спосіб життя, і магазинах великих міст, таких як Київ, Харків чи Дніпропетровськ можна зустріти не один десяток видів газованих прохолодних напоїв у вигляді «лимонаду», енергетика, «холодного чаю» , «тонізуючого соку». Ціна на такі позиції порівняно невисока, і зазначені в складі натуральні добавки у вигляді соків, рослинних екстрактів і ягідних концентратів стимулюють споживача купувати прохолодні напої оптом, в розрахунку на оздоровчий вплив напою. Однак, потрібно пам’ятати про те, що, найбільшу користь (вітамін С) організму принесе лимонад, зроблений з мінеральної води, соку лимона і натурального цукру.

Живий Квас

Рецепти прадавнього живого квасу, яким втамовували спрагу наші пращури, сьогодні відроджені пивоварами тернопільської пивоварні «Опілля». Справжній живий напій був елементом національних традицій українців всіх соціальних верств. Його споживали пересічні селяни і шляхетні князі.

Різновиди живого квасу

Найчастіше до глечика селянина чи шляхетного князя потрапляв житній живий квас. Він був найбільш поширеним різновидом цього напою на Україні. Поряд з ним популярністю користувалися також ячмінний, ягідний, виноградний, гречаний, яблучний та інші живі напої.

Відновлене виробництво живого житнього квасу заслужений предмет гордості пивоварів «Опілля» та чудова можливість вживати смачний натуральний продукт, а не шкідливий розчин хімічних елементів.

Властивості живого квасу від пивоварні «Опілля»

Живий квас здатен не лише втамувати спрагу. Вироблений пивоварами «Опілля» напій смачний і напрочуд корисний для здоров’я. Натуральне походження продукту, виготовленого з ячмінного солоду, гальмує утворення у стравоході шкідливих бактерій, нормалізує обмін речовин в організмі, знімає втому та відновлює сили. Помічений позитивний вплив живого квасу на серцево-судинну систему людини. Знайти рівноцінний аналог цьому напоєві навряд чи вдасться, адже у ньому присутні 10 необхідних людині амінокислот. При цьому 8 з ним незамінні.

Присутній у квасі кремній додає еластичності кісткам та м’язам, сприяє швидкій передачі сигналів мозку до різних частин тіла.

Недарма живий квас полюбляють люди, які займаються фізичною працею. Спортсмени використовують його у якості своєрідного допінгу..

Правильно налагоджена технологія виробництва живого продукту сприяла появі нового напою живого бродіння – квасу «Домашній». У 2017 році він отримав почесні нагороди незалежних дегустаторів з різних країн, що були присутні на проведенні свята пива.

Тернопільські пивовари відверто вірять, що виробництвом живого квасу сприяє відновленню добрих традицій споживати корисне та відновленню здоров’я нації.